Není růže bez trní

Tajemná - informace

21. ledna 2013 v 12:10 | Kamča
Drazí přátelé,

rozhodla jsem se články k tématu týdne (Není růže bez trní) zapsat pod rubriku vlastní -> Tajemná. Jelikož díky jedné milé slečně jsem se rozhodla pro pokračování, také díky mamce a mému příteli, kteří chtěli znát následující děj příběhu, musela jsem to přemístit do samostatné rubriky, protože toho bude patrně více, než jsem si na začátku myslela. :) Doufám, že se vám povídka líbí a těšíte se na pokračování. :)

Není růže bez trní

18. ledna 2013 v 21:04 | Kamča

Není vztah bez hádky . . .

Tak jako neexistuje růže, která by neztratila své trny, neexistuje vztah, který by byl perfektní. Vždy přijde okamžik, kdy lidé vyjdou ze stereotypu do hádky. Vítejte do nového stereotypu.

Růže mají trny, aby nikdo nepoškodil jejich krásu, aby neztratily svůj život. Proč lidé berou trny jako zlo, které chce uspat celé království jedním dotekem? Možná proto, že vidí lidské chyby jako zlo. Ale možná právě tyto chyby jsou opakem. Kolikrát člověk pronesl "Možná je to chyba, že jsem takový", "Možná je chyba, že jsem tak věrný" atd. Ano, možná je chyba, že když vám partner řekne, že se sblížil s jinou ženou, věřit, že v tom nic není. Možná ano, možná ne. Ale rozhodně bychom neměli své trny používat jako nástroj zlosti, nástroj, který ublíží. Nemusíme druhým jen škodit. Najde se člověk, který má stejnou chybu - nebo stejnou chybu dělá, to jen dokazuje, že nikdo není bez chybný.

Člověk by měl cítit, jak vzácný je. Každý je něčím jedinečný. Každý z nás je nepřekonatelně krásnou růží, jenž má trny jiné, jinak umístěné. Jsme odlišní, ale neznamená to, že spolu nemůžeme vycházet jako lidi. Nemyslím to povrchně, když říkám, jak krásnou růžičkou jsme. Chci tím říct, že vnitřek našeho srdce je na povrchu, jako růže. Možná je každý její osten jen zmraženou slzou. Protože jí někdo ublížil. Ale i přes vešekerou bolest bychom měli zachovat klidnou hlavu a ty naše trny, jenž někomu umí ublížit, trošku zaoblit, aby nezpůsobili takovou škodu. Ty chybky si můžeme nechat, ale maličko je zmenšit také jde. :)
 
 

Reklama