Duben 2014

Challenge #1 - druhá část

24. dubna 2014 v 17:37 | Kamča |  About
Tak jsem tady zase! Ano, já vím, že jsem slíbila fotografie každý pátý den, jenže bohužel zdravotní komplikace mi nedovolily posilovat každý den, tudíž jsem musela pár dnů vynechat. Nyní zase pilně cvičím. Mohu vám zde alespoň napsat nějaké pozitiva a negativa. Momentálně mi "lehčí" den vychází za týden, tak se těště na fotky! :) Snad z toho něco bude, když jsem musela týden vynechat. :/

PLUSY

+ Lepší nálada (Je pochopitelné, že sportem se z nás vyplaví všechen stres, vztek, úzkosti a další negativní emoce)
+ Lepší postava (To je snad jasné, pokud alespoň trošku se svým tělem pracujete, tak se vám dvojnásobně odvděčí)
+ Větší sebevědomí (Špatné emoce odplaveny, více svalové hmoty nebo naopak úběr na váze i centimetrech zvednou náladu, ale také vaše sebevědomí, že na to máte, že vypadáte líp a nemusíte se za své tělo stydět, jen vy jste jeho králem)

MÍNUSY

- Nedodržení předsevzetí (Mnoho z nás si slíbí, jak bude vzorně posilovat, pak jednou vynechá, pak podruhé vynechá.. Pak se k tomu nevrátí)
- Více kilogramů (Jak které posilování vede ke snížení hmotnosti, některé je zaměřené na to, aby se vám vytvořily na bříšku nádherné svaly, tudíž vám váha později ukáže vyšší číslo, jen se toho nevyděsit)
- Zdravotní stav (pokud máte zdravotní stav jako já, který vás v mnoha věcech omezuje, může se bohužel stát, že kvůli němu budete muset přerušit vaše posilování. Ale posilování vám rozhodně stav zhoršit jen tak nemůže. :) )


Jak je vidět, tak klady a zápory jsou si skoro počtem rovny. Ale některé zápory můžete vyškrtnout, pokud se vás netýkají - jako například zdravotní stav. Tak hurá do posilování! Určitě vám jen prospěje protáhnout své tělo, je to lepší, než nedělat vůbec nic. :) Já v posilování konečně mohu pokračovat, tudíž se nebojte, že s výzvou končím! :)

Ovocný (ná)řez

16. dubna 2014 v 19:36 | Kamča
Co potřebujete:
  • Listové těsto
  • Měkký tvaroh
  • Ovoce (klidně kompotované - druhy dle chuti)
  • Cukr
  • Trošku mouky na podsypání

Challenge #1

8. dubna 2014 v 16:19 | Kamča |  O mně
Drazí,

tak přicházím konečně s posilovací výzvou! Nechtěla jsem zde předčasně psát, jak budu měsíc pečlivě posilovat, proto jsem se rozhodla, že si odposiluji první část, dokud nebudu mít první den pauzy a dám sem rovnou i pár fotek. :) ZDE máte odkaz na konkrétní výzvu. Jedná se o výzvu, která má trvat 30 dnů a je zaměřená na problémové partie. Bohužel se vám zobrazí až po registraci, ale při přihlášení můžete napsat své údaje a míry, fotit se před a po, tudíž se vám to uchová. Paměť přeci není věčná. :) Registrace je zdarma a otevře vám všechny možné cviky, které z vaší postavy udělají zázraky. Tak proč toho nevyužít. :)

Čeho se výzva týká a pro koho je určená? :)

Řekla bych, že tahle výzva se týká každé ženy, ale i každého muže, který cítí, že se probouzí jaro a chce si trošku zlepšit po tom zimním spánku kondici. I když je pravdou, že letošní zima nás spíše obešla. Ale tělo je zrádné a svaly u někoho mohly odpočívat. :) Například u mě. Cviky, které obsahuje, jsou jednoduché na pochopení, i když jsem se sama při prvním pohledu poměrně ztrácela a zamotala se mi hlava ze všech těch složitostí a těžkostí, které budu na svém těle páchat. Nakonec jsou to jen dva druhy dřepů, kliky a tři cviky na bříško. Takže pohoda. :) A ještě 3 kardia, no. .) Ráda bych, kdybyste se této výzvy také zúčastnili, protože dá tělíčku doopravdy zabrat, ale neublíží. Sama mám vážné problémy s páteří a nepociťuji žádné zhoršení mého stavu, možná i zlepšení, protože svaly podporují páteř, aby nenesla zátěž sama. :) Donutila jsem do této výzvy i kamarádku Káju, která zatím zvládá cviky s přehledem. Musím se přiznat, že tuto výzvu dělám již napodruhé. Proč? Začala jsem někdy předminulý týden, ale druhý den jsem byla doopravdy mrtvá, jak všechny svaly zapracovaly a rozbolely. Tak jsem cvičila s denní pauzou, až jsem od toho upustila. Před pár dny jsem začala znovu a cvičila denně tak, jak je to napsané v plánu. Tentokrát bez bolestí a s přehledem. Cítím, že tělo se konečně zlepšuje ve výdrži, takže pojďte do toho! :)

Konečně nastal čas na fotky. :) První fotka je ze dne, kdy jsem posilovala poprvé. Další fotka bude po 5 dnech, kdy mám pauzu. Ano, já vím, že 5 dnů není moc, ale nejen uvnitř, ale i navenek, pozoruji změny a cítím se celkově lépe. Posilování ze mě vždy setřese stres, tudíž jsem lepší nejen ve fyzické, ale i v psychické kondici. Jen mám teď trošku nervy, jak den neposiluji. Ale snad to nějak přežiji. ;)


Vím, že na fotkách asi moc znatelný rozdíl není, ale na dotek i pohled je tělo mnohem pevnější a pružnější, tudíž vás chci jen motivovat, ať jdete do té výzvy se mnou. :) Chtěla bych poděkovat příteli, který cvičí 30ti denní kruháček pro muže, ačkoliv jsem ho k tomu chvilku nutila. :) A také Káje. :) Oběma chci popřát pevné nervy (nejen se mnou), ale i s cvičením. :)

Psí svět

7. dubna 2014 v 18:44 | Kamča |  Město v oblacích
Když se podívám hluboko do těch nádherných psí kukadel, vidím mnoho barev. Vidím barevný odraz toho, co se skrývá za mnou, ale i mne samotnou. Vidím město v oblacích. Pes, nejlepší přítel. Mnohdy nejen člověka. Ta karamelově zabarvená očka, která znají pravdu každého z nás. Znají nás stejně dobře jako zdi našich pokojů. Nic na nás neprozradí, ačkoliv byl svědkem dobra, ale i zla.

Pes, který vidí černobíle, ale přeci jen nevede černobílý život. Proč se lidé dívají na svět černobíle, jako by neexistovaly žádné barvy uprostřed? Jen černá a bílá. Dobro a zlo. Pes nás zná ze všech stran a je schopen nám odpustit snad cokoliv. A to má život mnohdy těžší než my. Právě kvůli nám.

Mám doma týraného pejska, kterého jsem si odvezla z útulku, když byl štěňátkem. A je to to nejvěrnější stvoření, které mi Bůh mohl svěřit do rukou. Proč se za jeho zdmi skrývá tak krásná a barevná duše, tak nádherný svět v oblacích plný katedrál? A za těmi našimi jen samá bolest? Jdou zde daleko ublíženější tvorové, než jsme my samotní. My zde ničíme planetu a přivádíme ji do záhuby, zatímco někteří z nás nikdy nepoznali lásku. Přitom mají srdce plné lásky, kterou by rádi někomu dali.

Tento článek chci věnovat všem, kteří se na svět dívají černobíle, kteří nikdy nepoznali krásu a smutek psího světa. Je to jako svět za zrcadlem. Naprosto odlišný. Každý den věrně čeká, že přijde jeho přítel z práce, vyhlíží u dveří a nepřeje si nic jiného, než ho konečně vidět. Zatímco my ho sotva pozdravíme, dáme mu najíst a nakrmíme ho. Proč to všechno? Oni mají ta nejčistčí srdce, která na této planetě vůbec jsou. Mohla jsem popisovat kočku, která mi právě přede před počítačem a nezlehčuje mé psaní na klávesnici svým tělem na mé ruce. Ale její oči se umí několikrát zmenšit, několikrát zvětšit, podle potřeby. Stejně tak názor na lidi. Pes vám zůstane věrný i po smrti, protože zemřete-li vy, nezemře mu člověk, který ho krmil, ale jeho pán. Jeho přítel. Zemře s vámi. Kočka ne. Zde jsou dva příklady té krásné a čisté duše.


A bohužel se mi nepodařilo najít onen obrázek, na kterém to ještě krásněji vyznělo, přikládám alespoň text. :)
Pes: "Krmí mě, stará se o mě, člověk musí být Bůh!"
Kočka: "Krmí mě, stará se o mě, musím být Bůh!"

- Nepříkláním se ani na stranu koček, ani na stranu psů, na své pejsky a na své kočky bych nedala dopustit. Ale přeci jen mám pocit, že za psí duší se skrývá mnohem více, než člověk dokáže pochopit. :)