Nové technologie

22. března 2014 v 20:40 | Kamča
Lapač snů by měl zachytit naše nejhorší noční můry. Jenže pokrok jde dál a možná se brzy setkáme s tím, že lapač snů bude fungovat jako taková externí paměťová karta našich snů. Ráno si vybereme, zda chceme špatný sen z naší paměti vymazat, nebo jestli chceme v nějakém krásném snu následující večer pokračovat. Rozhodně by to mohlo být zajímavé.

Ale přestanu-li snít o budoucnosti bez špatných snů, kdy se naše dobré sny dají rozdělit na pokračování, musím říct, že lapač snů jsem kdysi měla. Jenže mé sny (jak špatné, tak dobré) pokračovaly. Někdo lapač snů nazývá spíše pouhým lapačem prachu. Na všem je kousek pravdy. Když v něco nevěříte, těžko to pro vás může fungovat a být opravdové. Tak je to s vírou v Boha, vírou v sebe sama, ale i s vírou v nějaké věci a technologie.

Neznám přesně význam lapače snů, tudíž se omlouvám, pokud jejich "funkční rozptyl" se na tyto věci nevztahuje. Určitě by tato pomůcka měla odehnat zlé sny, ale co sny prorocké? Ne vždy tyto sny bývají dvakrát krásné. Mně samotné se zdají, protože se to u nás dědí na generace. A opravdu to není zrovna dvakrát příjemné. Většinou přichází jako varování, občas jako pomsta za nějakou mou chybu. Nebo další odvětví snů, které se bere mnohými na lehkou váhu, ale ve skutečnosti je to poměrně vážné téma. Lucidní sny a sny, které jsou spjaty s nějakým nadpřirozenem. Jak je známé, z lucidního snu se těžko proberete. Co když vás v tom snu zastaví právě lapač snů? Jelikož zlé sny mohou mít viníka mezi démony, pochytá lapač snů veškeré sny s nadpřirozenem?

Víte.. Když mi zemřela po 9 letech přátelství má milovaná kočka. 3 měsíce od její smrti jsem se v noci budila a slyšela a cítila, jak jde ke mně, jak mi skáče na postel. Celé 3 měsíce jsem se budila se zády poškrábanými do krve od kočičích drápů. Říkejte o mě, že jsem blázen, ale tyto sny jsem měla i spojené s lidmi, nejen s mou drahou kočičkou. Jak to, že lapač snů takové sny nevychytá? Přeci jen.. I když je nějaký sen špatný, kolikrát ho potřebujeme mít, abychom nebyli až tak na dně. Já tenkrát byla z její smrti doopravdy hodně na dně, byla jsem poměrně malá. A to, že jsem ji 3 měsíce vídala mi dávalo sílu a pomohlo mi se od ní odpoutat.


Tento článek je spíše taková úvaha nad celým lapačem snů. Víte, já si myslím, že dobré, ale i špatné sny mají nějaký důvod. Je známo, že se jedná o nějaké výlevy naše podvědomí, ale také nevědomí. To ovšem, psychika je kolikrát zrádná věc. Ale pokud se houběji pozastavíte nad nějakou noční můrou, která vám připomíná nějakou událost, určitě najdete brzy důvod, jak se vám tento sen vlastně snaží pomoci. Že vám to dává signál, že ta událost by se měla dořešit a smazat ze života. Možná, ale co když je to všechno jen hra nějakého mužíka, který nechce, abych spali beze snů a zcela klidně? I hezké sny jsou pro nás přeci velmi přínosné a příjemné. :) Dokáže tato věc doopravdy rozlišit, co je pro nás dobré a co zlé? Napište mi svůj názor, prosím, do komentářů. :)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama