Březen 2014

Hudba - cesta do temnot

29. března 2014 v 13:01 | Kamča |  Cestování časem
Drazí,

když jste sami doma a jahody vám zrovna nechutnají, co uděláte? Rozhodla jsem se je rozmixovat s tvarohem a wualá - mám z toho drink. Což mě přivádí k fotce, která bude na konci článku. :)) Teď ale k tématu. :)

Jelikož je TT: Cestování časem, rozhodla jsem se napsat o vlaku, který vás sveze do minulosti, do nejhlubších bolestivých zážitků, ale také vás může vyléčit a přivést zpátky k životu. Jedná se o hudbu. Sama hraji na několik hudebních nástrojů, ale žádný se mému srdci nepřiblížil a nedotkl tak, jako právě klavír. Jakmile usednu ke klavíru a začnu hrát, tak každá skladba má v sobě jiné kouzlo, stejně jako při poslechu nejrůznějších písní od jakýchkoliv skladatelů. Například při Elán - Láska moja. Při této písni se mi do slzí vženou slzy a klavír se stává zbraní, která mě dokonale odrovná a zničí. Přivede mě zpátky do minulosti, kdy se stala nehoda, která nejvíce zasáhla můj život. Když tu píseň hraji a zpívám, nejde přestat hrát, nejde přestat plakat, ale zároveň bych měla, protože mě to ničí. Při té písni mám před očima vše, co se odehrálo před nehodou a pak již samotnou nehodu. Ale pak jsou zde písně, které ve mně evokují neskutečnou žízeň a chtíč po radosti, po lásce. Motivují mě k tomu, abych skutečně začala žít. A proto si myslím, že právě hudební nástroj nebo hudba samotná (při poslechu) nás dokáže vtáhnout do nejtemnějších míst budoucnosti, ale i minulosti. Mému klavíru vděčím za nejkrásnější, ale bohužel i nejsmutnější vzpomínky. Vše holt musí být vykoupeno něčí krví.
Byla bych ráda, kdybyste zde zanechali komentář, pokud má na vás hudba podobný vliv jako na mě. :) Zároveň vám také chci poděkovat za to, že mé články čtete, ale největší díky patří hlavně těm, kteří se nad nimi zamyslí, okomentují je, nebo si z nich něco odnesou. Jelikož jsem úspěšně vyhrála v celostátní litérární soutěži, rozhodla jsem se, že nechci přestat s články, proto je také změna vzhledu tohoto blogu. Nechci přestat psát, ale všichni dobře víme, že je také důležité číst a vidět reakce ostatních. Zda-li se ubíráme správným směrem. :) Děkuji za vaši podporu.

Videa

22. března 2014 v 22:12 | Kamča |  Videa
Drazí,

zde se budou postupem času nacházet nejrůznější videa. Prozatím si můžete přečíst seznam videí, které se natáčí, připravují nebo plánují. Byla bych velice ráda, kdybyste mi posílali další nápady na videa do komentářů k tomuto mini-článečku nebo do zpráv, na fb, na ask.fm. :)

 • BOYFRIEND TAG/GIRLFRIEND TAG
 • MY BOYFRIEND DOES MY MAKE-UP/MY GIRLFRIEND DOES MY MAKE-UP
 • MY BOYFRIEND DOES MY MAKE-UP POSLEPU!/MY GIRLFRIEND DOES MY MAKE-UP POSLEPU!
 • MY BOYFRIEND DOES MY DAILY ROUTINE
 • BESTFRIEND TAG
 • COUSIN TAG
 • 100 OTÁZEK, NA KTERÉ SE NIKDO NEPTÁ
 • 50 FAKTŮ O MNĚ
 • JEDNO SLOVO TAG
 • JEDNO SLOVO S PŘÍTELEM TAG
 • AUDIO-POVÍDKY
 • POSILOVÁNÍ

 • Další videa, která, prosím, navrhněte. :)

Články

22. března 2014 v 21:14 | Kamča |  Články
Drazí,

nacházíte se v oblasti doposud asi nejvýznamnější. Jedná se o články. Máte zde rozdělení velmi prosté a jednoduché. :) Buď si vyberete rubriku Téma týdne, kde najdete veškeré články, které jsem k TT kdy napsala. Nebo si vyberete Vlastní tvorbu, kde najdete mé povídky, nejrůznější články, které se netýkají mého života a příhod z něj. Například básně, již zmíněné povídky, atd. :) Poslední možností jsou Recenze, kde si můžeme domluvit vzájemnou výměnu článků o našich blozích. Já napíši o vašem, vy o mém. :) Ale také recenze na nejrůznější věci, které mi můžete napsat do zpráv, na FB, ask.fm nebo do komentářů. :)


About

22. března 2014 v 21:06 | Kamča |  About
Drazí,

nacházíte se v sekci ABOUT. Bude zde vše, co se týká novinek na blogu a informací o něm. Také zde můžete najít informace o mně samotné. Nějaké omluvné články, že jsem něco něudělala, omluvné články, že jsem toho udělala moc. Zkrátka vše, co si usmyslím napsat. I plánované změny. :)
Můžete si vybrat z následujících kategorií. Pod kategorií Stalo se najdete například mé osobní zážitky a příhody. Rubrika Aktuálně obsahuje všechny novinky a statistiky o tomto blogu. A pak už je poslední část, kterou jsou kontakty a můj blogový profil. :) Který sice moc neaktualizuji, ale něco se tam ještě zjistit dá. :) Sice ne tolik jako v kontaktech, ale když už tu je..


Nové technologie

22. března 2014 v 20:40 | Kamča
Lapač snů by měl zachytit naše nejhorší noční můry. Jenže pokrok jde dál a možná se brzy setkáme s tím, že lapač snů bude fungovat jako taková externí paměťová karta našich snů. Ráno si vybereme, zda chceme špatný sen z naší paměti vymazat, nebo jestli chceme v nějakém krásném snu následující večer pokračovat. Rozhodně by to mohlo být zajímavé.

Ale přestanu-li snít o budoucnosti bez špatných snů, kdy se naše dobré sny dají rozdělit na pokračování, musím říct, že lapač snů jsem kdysi měla. Jenže mé sny (jak špatné, tak dobré) pokračovaly. Někdo lapač snů nazývá spíše pouhým lapačem prachu. Na všem je kousek pravdy. Když v něco nevěříte, těžko to pro vás může fungovat a být opravdové. Tak je to s vírou v Boha, vírou v sebe sama, ale i s vírou v nějaké věci a technologie.

Neznám přesně význam lapače snů, tudíž se omlouvám, pokud jejich "funkční rozptyl" se na tyto věci nevztahuje. Určitě by tato pomůcka měla odehnat zlé sny, ale co sny prorocké? Ne vždy tyto sny bývají dvakrát krásné. Mně samotné se zdají, protože se to u nás dědí na generace. A opravdu to není zrovna dvakrát příjemné. Většinou přichází jako varování, občas jako pomsta za nějakou mou chybu. Nebo další odvětví snů, které se bere mnohými na lehkou váhu, ale ve skutečnosti je to poměrně vážné téma. Lucidní sny a sny, které jsou spjaty s nějakým nadpřirozenem. Jak je známé, z lucidního snu se těžko proberete. Co když vás v tom snu zastaví právě lapač snů? Jelikož zlé sny mohou mít viníka mezi démony, pochytá lapač snů veškeré sny s nadpřirozenem?

Víte.. Když mi zemřela po 9 letech přátelství má milovaná kočka. 3 měsíce od její smrti jsem se v noci budila a slyšela a cítila, jak jde ke mně, jak mi skáče na postel. Celé 3 měsíce jsem se budila se zády poškrábanými do krve od kočičích drápů. Říkejte o mě, že jsem blázen, ale tyto sny jsem měla i spojené s lidmi, nejen s mou drahou kočičkou. Jak to, že lapač snů takové sny nevychytá? Přeci jen.. I když je nějaký sen špatný, kolikrát ho potřebujeme mít, abychom nebyli až tak na dně. Já tenkrát byla z její smrti doopravdy hodně na dně, byla jsem poměrně malá. A to, že jsem ji 3 měsíce vídala mi dávalo sílu a pomohlo mi se od ní odpoutat.


Tento článek je spíše taková úvaha nad celým lapačem snů. Víte, já si myslím, že dobré, ale i špatné sny mají nějaký důvod. Je známo, že se jedná o nějaké výlevy naše podvědomí, ale také nevědomí. To ovšem, psychika je kolikrát zrádná věc. Ale pokud se houběji pozastavíte nad nějakou noční můrou, která vám připomíná nějakou událost, určitě najdete brzy důvod, jak se vám tento sen vlastně snaží pomoci. Že vám to dává signál, že ta událost by se měla dořešit a smazat ze života. Možná, ale co když je to všechno jen hra nějakého mužíka, který nechce, abych spali beze snů a zcela klidně? I hezké sny jsou pro nás přeci velmi přínosné a příjemné. :) Dokáže tato věc doopravdy rozlišit, co je pro nás dobré a co zlé? Napište mi svůj názor, prosím, do komentářů. :)

Aktualizace 0.2

21. března 2014 v 22:39 | Kamča |  Aktuálně
Drazí,

ti z vás, kteří na tento blog sem tam zavítají, si rozhodně mohli všimnout poměrně velkých změn. :) Ihned vám osvětím, co zde oproti starému vzhledu tohoto blogu najdete. Jinak důvodem, proč jsem obětovala velkou část dne na vytvoření této změny, bylo, že jak vysvitlo jarní sluníčko, dostala jsem i já chuť na nějakou tu změnu. Vkládám vám sem obrázek minulého vzhledu, aby na něj také nebylo úplně zapomenuto. :)


Návod k minulým stránkám už žije někde v zapomnění a myslím, že teď nějakou dobu nebude potřeba. Vytvořila jsem pro vás proto jednoduchý postup k tomuto vzhledu, který možná bude o dost jednodušší.Zde máte opět screen toho, jak by stránky měly vypadat. Bohužel je pravdou, že ne každý má display s rozlišením kolem 1300, tudíž se to předeformuje na nejrůznější zrůdnosti. Což mě stále moc mrzí, ale bohužel nemůžu najít nějakou výchozí univerzální velikost. Začněme tedy s popisem. :)

1. COLOR-BLIND
- jednoduché tlačítko, které slouží naprosto stejně jako tlačítko HOME - Vrátí vás zase hezky na úvodní stránku mého blogu.


2. AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
- zde se zobrazí výčet nejnovějších článků. Nevejdou se sem všechny, ale opravdu jen těch pár nejnovějších. Pro seznam všech článků doporučuji kliknout na tlačítko: ČLÁNKY.


3. AKTUÁLNÍ ČLÁNEK
- k tomuto nemusím nic moc dodávat. Jedná se zkrátka o nejnovější článek, který jsem vydala. Pokud jste ho již četli, zanechte u něj, jako u každého, nějaké komentář. Kladný - zápornný, je jen na vás, zda s mými názory souhlasíte. :)


4. ODBĚR NOVINEK
- velice důležité tlačítko, kterým mi doopravdy uděláte radost. Sice se mi na screen celé nevešlo, ale pokud do něj zadáte e-mail, dozvíte se každou novinku z mého blogu jako první. :)


5. ZPRÁVA AUTOROVI
- nic těžkého na vysvětlování. Napíšete vzkaz, případně nějaký kontakt na vás a odešlete. Mně to dorazí do e-mailové schránky a pokud tam bude kontakt, odpovím. :)


6., 7., 8., 9., 10. - TLAČÍTKA
- O tlačítku HOME jsem již mluvila výše, tudíž k tomu nemám co říct.
Tlačítko ABOUT obsahuje všechny novinky z tohoto blogu, novinky z mého života a nějaké ty informace a příhody, které se mi staly.
Tlačítko ČLÁNKY jsem též popsala výše. Po jeho rozkliknutí se vám zobrazí rubriky, podle které si vyberete, co byste si ode mě chtěli přečíst. Něco aktuálního k Téma Týdne, něco z vlastní tvorby? Je to jen na vás. :)
Tlačítko FOTKY bude časem obsahovat různé prezentace fotek, ať mých osobních, ze společenských akcí, nebo nějakých detailů přírody.
A konečně poslední tlačítko: VIDEA. Toto tlačítko bude časem obsahovat videa z mého YT Channelu, jelikož se chystám začít točit nejrůznější videa. Budou to TAGy, které jsou v módě (ačkoliv já chození v módě ráda nemám), pak nějaká videa povídací s vlastním názorem na danou situaci, nějaká videa na přání, hudební videa. Prostě vše, co mě napadne. :)

Pokud o to budete stát (o zmíněné změny: videa, fotky, příhody), budu ráda, když se ke všemu (všem změnám na tomto blogu) vyjádříte dole v komentářích, případně ohodnotíte a dáte odběr novinek. :) Nepohrdnu ani zprávou, která mi udělá velkou radost! :)

Světe, podívej!

7. března 2014 v 17:05 | Kamča |  Téma, o kterém nikdo nemluví
Svět je velký,
ale přeci tak maličký.
Lidé se rodí,
o velikosti ručičky.

Postupem času se svět zmenší,
lidé vyrostou do jistých výší.
Hledají jeden druhého,
který bude na konci světa velkého.

Svět je obrovský,
vzdálenost mezi nimi neskutečná.
Proč nejsme si bližší,
pouhá lidská bytost bezejmenná?

Otázky bytí,
necháváme jít cestou dál.
Svět je obrovský,
pro všechny, komu někoho vzal.


Drazí, tímto článkem (vlastně spíše básní) jsem chtěla poukázat na to, jak je svět obrovský. Je neskutečné, jak to lidé nedokážou vnímat, dokud někoho neztratí a necítí se sami. Také se nezdá být tak velkým do té doby, dokud se jejich láska neobjeví na druhém konci. To vidíme jen dlouhé a nekonečné pláně jakýchsi polí, ale žádnou jednoduchou cestu k lásce. Chci vás podpořit, ať jste v jakékoli situaci. Víte, nechci se vyjadřovat k tématům, o kterých nikdo nemluví, z jednoho prostého důvodu. Vše má právě svůj důvod. A pokud o tom někdo nemluví, nejspíše svádí uvnitř sebe hodně těžký boj s pocity viny, studu, možná i zklámání. Raději neřešme vzhled a chování druhých, ale podívejme se do zrcadel, které nám ukážou, že na konci této dlouhé cesty se svět opět zmenší. Zůstaneme sami s těmi nejvěrnějšími a láska si vždy najde cestu k tomu druhému. Vždy to jde nějak udělat. Poslední verš, že svět je obrovský pro lidi, kterým někoho vzal, chci říct, že pro druhé, kteří tuto životní zkušenost nechápou, je svět neustále malým a nedostačujícím prostorem. :)

Téma, o kterém málokdo mluví

3. března 2014 v 15:32 | Kamča |  Téma, o kterém nikdo nemluví
Drazí,

myslím si, že toto téma by se mělo jmenovat spíše: Téma, o kterém málokdo mluví. Proč? Přiznejme si, že i jméno určité postavy z Harryho Pottera, které mělo zůstat nevyřčeno, vysloveno bylo. Tudíž se vždy najde člověk, který o tom tématu mluvit bude.

Abych ovšem zmínila, o jakých tématech se nemluví tolik, měla bych se přesunout do vedlejších kolejí. Myslím, že před několika desítkami let, by odpověď byla jednozančná: SEX. Tenkrát bylo toto téma doopravdy skryto před jakoukoli konverzací, ale co nyní? Sex je náš denní chléb a my ho přijímáme takřka neustále. Nejen z televize, ale i novin, od přátel a vlastně prakticky od kohokoliv. Sex je to, co nyní lidi motivuje k lepším výkonům, k hezčímu vzhledu a k dosažení lepšího zaměstnání. Můj názor je takový, že toto téma by mělo být pouze mezi účastníky daného sexu, nikoliv odkryto veřejnosti. Kdo s kým spal, s kolika ženami/chlapci, apod. Připadá mi poněkud nevhodné vnášet takové intimní a dříve ostýchavé téma do každé druhé konverzace. Bohužel tomu je takto nejvíce asi u dospívajících dětí. Myslí si, jak je dospělé, mluvit o tomto tématu veřejně a chlubit se svými "výkony". Ovšem nejsmutnější na tom je, že taková je doba. Že to my je takhle vychováváme. Jestli Bářiny děti mluví sprostě a vulgárně se sexuální tématikou, proč by tak nemohly mluvit i naše děti, které s nimi chodí do třídy?

Další téma, o kterém se tolik nemluví, jsou pocity. V dnešní uspěchané době se málokdo zeptá, jak se vám daří, aniž by něco záhy nepotřeboval. Myslím, že to, že generace mužů o citech nemluví, je nejspíše už několik staletí. Ale upřímně znám jednoho, který je schopen o citech mluvit neustále. A jsem za to ráda. Protože my ženy jsme zase naopak protipól, který vyžaduje mít po boku někoho, který se o nás zajímá, o naše pocity, o to, co chceme a co ne. Jenže málo která žena najde muže, který by ji neposlouchal (takových najde tucty), ale NASLOUCHAL. A těch je už výrazně méně. Ono se to pojí s tématem výše. Pokud muž vede život takový, že sex je jeho doména, je jasné, že o to méně citů k určité ženě najde. Ano, k ženám obecně najde mnoho citů. Jsou sexy, jsou krásné, umí to v posteli. Ale to je tak všechno. Cit k jedné, jediné ženě, se kterou by zůstal, najde nejspíše v dnešní době už jen ten muž, který sám nepovažuje sex za jednu z největších priorit bytí. A já jsem doopravdy ráda, že přesně takového jsem našla. Že k sobě pasujeme jako dva dílky skládanky. Přeji vám všem, abyste též našli někoho, kdo s vámi bude mluvit o problémech, o tom, jak se cítíte. Kdo vás ráno překvapí, aby vás doprovodil do práce nebo do školy. Kdo vám přinese růže, otevře dveře. Takového partnera bych přála každé ženě, která to čte. A co bych přála mužům? Ženu, která není zahleděná do sebe, která ctí hodnoty, nechce ho změnit do svého obrazu. Díky které budete lepším člověkem, aniž byste se cítili změněni. Pro kterou budete chtít dýchat.

Ale musím říct, že navzdory tématu sex, jsou zde daleko vážnější problémy. Na tomto světě se postupem času nebude moct dál žít. A o tom se doopravdy nemluví. O tom, jak je důležité mít kolem sebe druhé, kvůli kterým bojujeme, které ctíme, které milujeme. Jak je důlžeité pomáhat druhým. Nyní se mluví jen o negativních tématech. O tom, kdo koho zabil, kdo něco ukradl, kdo se s kým vyspal, kdo byl komu nevěrný. Je to zvrácené. Tímto vám, drazí, chci pouze říct, abyste se pokusili najít k sobě vhodnou polovičku, se kterou budete moct sdílet své pocity, ale později i ty intimní chvíle. Se kterou vám bude dobře a nebudete mít potřebu být jedním z těch, který podvádí, nectí, mlátí, nelituje svých chyb a nikomu nikdy nepomohl. S úsměvem zkuste obdarovat druhé. Je jedno čím. Nemusí to být materiální věc, ale například to, že otevřete své nitro a řeknete jim, co k nim cítíte. :) A teď mi, prosím, popřejte hodně štěstí se zítřejší literární soutěží.


DOPLNĚNO, 16:02: Také bych chtěla říct, že je špatné, že když už se o závažných tématech mluví, bývají tato témata nevyslyšela. Když se cokoliv (jakkoli vážného) opakuje neustále dokola, lidé to začnou ignorovat, což je také špatně. Mělo by se najít vhodné upozornění na témata, která náš živo mohou zlepšit k lepšímu. Dříve se mluvilo o víře, a jaký byl život? Dnes vychází časopis s DOTYK s hlavním tématem: Jak Češi ztratili Boha?.. Ale proč to všechno, drazí? Bůh nám přeci nedal sny, aniž by nám nedal schopnost je naplnit.