Zrození III.

26. listopadu 2013 v 21:12 | Kamča |  Provokace

Lež

A tak pokračoval malý chlapec svou cestou dál. A šel a šel a šel. Až jednou potkal osobu, která nebyla ani bílá, ani černá. Jednou byla taková, podruhé jiná. Nic nechápal. Jednou mu řekla, že je hezký, podruhé ho zkritizovala. Co byla zač? V malém chlapci nyní nekonečně plynuly myšlenky, které nestačil řešit.

"Co to děláš? Proč.. Proč říkáš, že tamhleten pták je vrabčák.. A za chvíli je z toho sova.. Pak sokol.. A potom orel? Myslel jsem, že malý pták je vrabčák.. Je to všechno nějaké veliké.." nechápavě usoudil chlapec..

Osoba se na něj tázavě podívala. "To je přesně to, co dělám. Lžu! Lžu lidem, lžu sám sobě. Nic jiného nedělám. Jen lžu.". Chlapec tato slova stále ještě neznal, tudíž mu to musela ona osoba vysvětlit. Neznal rozdíl mezi pravdou a lží. Jenže pak mu došla ona první věta při seznámení. Že neustále lže.

"Pane. Vy jste tenkrát mluvil pravdu?" otázal se chlapec. "Tenkrát? Já NIKDY neříkám pravdu! Já jen lžu a lžu a lžu." zabručel muž mezi vousy. "Ovšem, ale.. Teď to děláte zase! Říkáte, že lžete.. Ale to zní jako pravda.. Takže nelžete pořád!" začal mu vysvětlovat chlapec, jenž ztrácel nervy.

"No... To jsem taky lhal" odvětil muž a nenechal se rozhodit tím, že byl nachytán při opaku. "Hmm.. Takže lžete o tom, že lžete.. Jenže mluvíte pravdu?" začal o tom uvažovat chlapec, až se do toho úplně zamotal jako do klubka nití. Posadil se na zem, možná spadl, jak s ním myšlenky lomcovaly. Monžá jen zavrávoral a neustál to.

Odcházel od osoby, která věděla, že lže. Že ji ještě jednou ve svém životě potká. Nejméně jednou totiž zalže. Umí to. Dobře ho to naučil. Jen myšlenky malého chlapce byly prazvláštní..

Proč lidé lžou? Proč mluví pravdu? Co jsou vlastně zač? Proč nás opouštějí.. Jsem malý ve velkém světě. Jsem velký v malém světě. Lžu. Nebo je to pravda? Nic nechápu..Důvodem, proč jsem se pustila do této několikadílné povídky je, že je zde přítomnost i mladších blogerů a čtenářů. Sama mám menší sestřenku a ráda bych jí to asi i věnovala. Věnovala bych to i svým budoucím dětem, vlastně všem, kdo tohle čte. Hledejte v tom skrytou pravdu a ona vám pomůže najít cestu ke spasení. K vašemu lepšímu já. Nebo v tom hledejte chyby, protože to je pohádka. Zkrátka se zde malý chlapec setkává s jednotlivými lidskými vlastnostmi, které jsou utvořeny z normálních postav jednotného charakteru. To proto, aby to mohlo být čteno dětem, ale i dospělým. :) Zanechejte mi zde, prosím, své komentáře, abych znala váš názor. Nechci znát pouze počet návštěvníků, ale právě je. :)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Chemical Angel Chemical Angel | Web | 30. listopadu 2013 v 21:24 | Reagovat

píš dalej :) fakt mega :O :33

2 Massacrew Massacrew | 19. prosince 2013 v 15:54 | Reagovat

[1]: Děkuji mnohokrát! :) Mrkni na nový článek, jsou tam plánované změny, tak dej vědět, jestli máš ještě nějaký návrh. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama