Jedinečný nádech

24. listopadu 2013 v 22:19 | Kamča |  Prsa
Všichni jsme jedineční. Nikdo z nás se nenarodil jako vrah, nikdo z nás se nenarodil jako anděl. Vše, co jsme nyní, jsme vytvořili my sami a naše okolí. To, jak nás vychovávali a vedli k životu, k úctě k druhým lidem, nás vytváří lepšími, ale bohužel mnohdy to z nás dělá i ty horší. Každý byl vychován jinak, ale myslím, že bychom se měli vrátit k našemu prvnímu nádechu. Šel hluboko do plic, protože jsme potřebovali nabrat do prsou všechen vzduch, abychom mohli křičet. Mohli se odlišit od všech ostatních.

Nyní se mnohé dívky snaží odlišit od ostatních právě třeba zmíněným poprsím. Jedna ho má velké, druhá zase pevné. Co na tom záleží? Žádná dívka, ale ani žádný chlapec není dokonalý. Bůh nás nestvořil dokonalé, on nás stvořil neutrální. Lidé se rodí dobří, tak proč nás výchova vede k tomu, že máme být například odtažití vůči jiným konkrétním lidem? Máme být rasisti, máme nenávidět zvířata. To vše jen kvůli tomu, že někdo k tomu vedl naše rodiče? Nebo kvůli tomu, že s tím mají špatnou zkušenost? Ano, špatná zkušenost, také zkušenost. Ale řekněte mi jedno. Rodíme se jako dobří, proč tedy ze sebe děláme zrůdy?

"Nikdy nezapomenu na ten den, kdy jsi se poprvé nadechl. Nikdy nezapomenu na ten krásný sluneční den, kdy jsi udělal první krok, kdy jsi řekl své první slovo. Nikdy nezapomenu." - Tohle chci říct svému budoucímu synovi. Nechci mu říkat o tom, komu se má a nemá vyhýbat. Vůči komu má mít zbytečné předsudky. Tak proč to všechno?

Spousta dívek zde možná píše pubertální články o tom, jak má velká ňadra. Ale proč? Všichni by si měli užívat dětství do poslední sekundy, kdy jim dětství náleží. Pak ho jen skrýt uvnitř a znovu se k němu ve vhodných chvílích vracet.

Jak jsem řekla - Bůh nás nestvořil dokonalé. A víte proč? Každý si může najít jiný důvod, proč nejsme zrozeni k dokonalosti, proč nás Bůh nestvořil doslova k obrazu svému. On nás stvořil neutrální, ale zároveň dobré z jednoho prostého důvodu. Chtěl, abychom se sami dostali k dokonalosti. Bez veškeré povrchnosti, kterou nyní dýcháme místo vzduchu. Chtěl, abychom si našli někoho, pro koho budeme dokonalí, ačkoliv pro jiné nikoliv. Co jiného je hezčí? Dívky, slečny, dámy, ženy.. Vždyť to všechny chcete, toužíte po tom. Tak proč je zde kolem nás takové faleše a divadel, že jsme hrozně dospělé a hrozně sexuchtivé? Existují chlapci, muži, páni, kteří jsou rádi, že se ráno probouzejí vedle ženy, vedle které večer usínali. Že je to stále ona, nikdo jiný. Že si večer nesundavá falešnou masku, tak proč se ji snažíme vytvořit? Stačí jenom jeden čistý nádech do našich plic, aby nám pak čerstvý, ale především nepošpiněný kyslík koloval krví přímo do srdce.


Ano, já vím. Tento článek není možná to, co jste očekávali. Možná nemá dost společného s tím, jaké je téma týdne - prsa. Ale do prsou se nám dere vzduch, který nás drží při životě. Proto si myslím, že je důležité říkat pravdu a neplýtvat vzduchem na lži. Přeci jen - vzduch je pro nás všechny. Dýchají ho hodní, dýchají ho zlí. Stejně tak jako dobří a špatní. Proč tedy brát vzduch těm, kteří nezpůsobují druhým bolest, abychom zalhali lidem, kterým na nás záleží? Važme si raději každého nádechu a výdechu, protože nastane den, kdy budeme potřebovat, aby se do našich plic dostal sebemenšní zlomek kyslíku, jenže to nepůjde. Bude pozdě.

Tak bojujme, dokud není pozdě něco změnit. :)

 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 adamová adamová | Web | 25. listopadu 2013 v 9:19 | Reagovat

Moc hezky napsané, taky se mi nelíbí, že se v posledních letech svět točí jen kolem velikosti poprsí, kolem váhy, i nadváhy a pod.
Nelíbí se mi, že třeba o Farné včera psaly noviny jako nějakém těžkotonážním monstru. Tak má mírnou nadváhu, no a co? Stejné je to i s poprsím, ať je velké, malé, pevné, nebo nebo povadlé, kvůli tomu se svět přece nehroutí.

2 Kamča Kamča | E-mail | Web | 26. listopadu 2013 v 20:38 | Reagovat

[1]: Díky moc za reakci! Alespoň vím, zda má tohle psaní smysl. :) A souhlasím s Tvým názorem. Svět spěje ke zvláštnímu vývoji. :/

3 Miriam M. Miriam M. | Web | 6. dubna 2014 v 17:19 | Reagovat

Báječný článek, naprosto souhlasím, především předposlední odstavec mě hodně oslovil. Ano, jsou takoví muži. A Tvá teorie, proč jsme, jací jsme, je hodně zajímavá - a myslím, že pravdivá.

4 Kamča Kamča | E-mail | Web | 7. dubna 2014 v 18:47 | Reagovat

[3]: Mnohokrát děkuji za komentáře. :) Jsem ráda, že s mým názorem souhlasíš, že se mé články líbí. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama