Výstřel do neznáma

6. dubna 2013 v 14:35 | Kamča |  Šipky
Podíval se mi do očí, avšak jako by ho zasáhla nějaká bolest. Projela námi jakási neviditelná šipka lásky a nenávisti. Jeden z nás v sobě skrýval veškerou nenávist k druhému, který ho opakem miloval. On byl tím, jenž v sobě nosil nenávist.

Její vlasy trýznily jeho mysl. Byly tak krásně zlaté, jako by patřily princezně. Nenáviděl je. Její úsměv, který tvořil taneční variace na její tváři, byl tak příšerný pro jeho oči. Žádná pastva. Když se díval právě na ni, zjišťoval, že na ní nenávidí každičký detail. Nenáviděl, a miloval.

Ona se cítila jako by byla její duše spasena každou vteřinu, kdy viděla jeho nádhernou tvář, překrásnou duši. Duše, která by zajisté nikdy nedokázala ublížit, která v sobě nosila hrdé, upřímné a vlídné srdce. Netušila, že on umí ze srdce nenávidět, ze srdce milovat.

Každý den pro ni znamenal nejkrásnější chvíle v životě, pouze netušila, jakou hrozbu to znamená pro něj. Poprvé spolu promluvili.

"Musím Ti něco říct. Jsem jako oslepen Tvou krásou. Jako by mě zasáhl nějaký šíp, šipka lásky."

Ona si v tuto chvíli dělala tajné naděje, že mu brzy skočí v náruče se zamilovaným polibkem. Jenže to netušila, že on ten šíp nenávidí.

"Je to pro mě příšerná bolest. Kdykoliv vidím ty tvoje příšerné vlasy, které se třpytí jako diamanty pod slunečnou oblohou, jenž vypadají jako nejhezčí západ slunce, chce se mi utéct pryč a nikdy tě nevidět.
Ani nevíš, jak hrozné jsou ty tvoje modré oči, jenž připomínají křišťálové studánky.
A tvůj hlas? Zní, jako bys ho ukradla anděli. Proč jsi tak příšerně dokonalá?"

Vůbec nevěděla, jak má zareagovat na slova plné zmatené nenávisti. Nechala ho proto mluvit dál. Stále měl co říct.

"Nenávidím na tobě všechny ty detaily. Když si zpíváš, ale zároveň si myslíš, že to nikdo jiný neslyší. Když se díváš zamilovaně z oken na to krásné jarní počasí. Když zasněně mluvíš o pomoci druhým lidem. Jsi hrozná bytost. Tvé nevinné pohledy nemohu dostat ze své hlavy, ani když umírám únavou. Jakmile zavřu oči, vidím tě tam znovu a znovu, jak se na mě krásně směješ. Ten tvůj úsměv, kdy se ti vytváří nepatrné ďolíčky na tváři, drobné vrásky kolem tvých perfektně bledých úst. Když vítr rozfoukává tvoje vlasy, že si je musíš odhrnout z tváře, myslím, že jsem právě zemřel. Ne tím, jak krásně přitom vypadáš, ale protože je to nejhorší věc, jakou jsem kdy poznal. Ty. Nenávidím tě, za to, jak jsi skvělá. Proč všem tolik pomáháš? Proš máš tak překrášný a roztomilý úsměv? Tvoje gesta, kdy si tvé prsty hrají nějakou zběsilou hru. Tvoje kousání do spodního rtu. Řekni mi, proč na tebe nemůžu zapomenout? Je to unavující. Pořád na tebe musím myslet, pořád tě všude vidím. Podívám se na jakoukoliv ženu, a snažím se v najít tebe. Vždy tam jsi. Jako bych se opět díval na tebe. A ty se na mě ještě tak rozkošně usmíváš, že jsem ti nedokázal do teď říct pravdu."

Při jeho slovech, které v ní vyvolávaly rozdílné pocity, jí sjelo pár kapek slz po její bledé a nevinné tváři. Nechápala, proč to říká. Nervózně se kousala do spodního rtu. Její ruce žmoulaly lem mikiny, zároveň se někdy prsty svíraly navzájem. Rty se tak zvláštně chvěly, jako kdyby chtěly tančit. Její obočí se jemně pohnulo, že její oči vypadaly ještě smutněji a upřímněji, než kdy předtím. Nenacházela slov.

"Nevím, kdo mi to udělal. Ale někdo mě zasáhl jakousi šipkou, šípem, že teď nemohu žít bez tebe. Nenávidím tě za to, jak moc s tebou potřebuji být. Potřebuji cítit tu tvou jemně sladkou vůni, cítit tvé malinové vlasy. Potřebuji slyšet tlukot tvého srdce. Chci vnímat tvé krásně jemné ruce, které mě budou naplňovat příjemnými doteky. Potřebuji vědět, že jsi v pořádku. Toužím po tom, abych tě znal, abych byl s tebou, mohl se s tebou dělit o všechny mé strasti, ale i radosti. Už bez tebe nedokáži dál žít. Miluji Tě!"

Nyní se do svého rtu zakousla velice agresivně. Neustále v hlavě slyšela dokola ta poslední dvě slova. MILUJI TĚ. Její rty skutečně hrají taneční variace, které žádné jiné neumí tak pěkně. Opět se jí začaly tvořit drobné vrásky (lépe řečeno koutky), nepatrné ďolíčky na její nevinně pihovaté tváři. Rázem viděl vše, co tak ze srdce miloval. Ačkoliv ho zasáhla nenávist, soustředil se tak moc na každý detail, který na ní neměl rád, že postupně zjišťoval, jak krásné to vlastně všechno je. Neustále myslel na její otravný hlas, ale bez něj si ho neustále přehrával v hlavě, až se do něj postupně zamiloval. Tak jako se zamiloval do ní.
Ačkoliv je mezi námi nenávist, je mezi námi i láska. Vím, že tento článek patří nejspíše k mým slabým pokusům, avšak snažila jsem se vám tím říci, že nenávist se může časem změnit na něco lepšího. Protože nikdy není pozdě to změnit. Když někoho pomlouváte, neustále opakujete nějakou jeho typickou vlastnost, kterou nenávidíte, kterou mu závidíte, ale kdyby o tu vlastnost přišel, uvidíte, jak rychle byste se ji snažili opět najít, opět najít něco, zač byste ho mohli nenávidět, pomlouvat. Jenže život není pouze o šípech nanávisti, ale i o šípech přetvořených. Říká se, že z lásky nenávist uděláš, ale z nenávisti lásku ne. Existuje několik případů, kdy se lidé vytáčeli tak dlouho, až skončili spolu, protože jeden nemohl bez druhéh být. Tím vás nenabádám k tomu, abyste to také udělali, ale abyste přestali alespoň nenávidět. Pak nemůžete mít hezký svět. Je jen na vás, zda budete šťastní a nebudete mít potřebu druhé nenávidět.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 eazi eazi | Web | 6. dubna 2013 v 15:28 | Reagovat

Wau, skvělej článek a rozhodně si nemyslím, že patří k tvým slabším. ;)
Má kouzlo, krásně se to čte i když je dost dlouhý a máš pravdu. :)

2 Kamča Kamča | E-mail | Web | 6. dubna 2013 v 15:40 | Reagovat

[1]: No, nějak jsem se rozepsala, to je pravda. :) A mnohokrát děkuji za komentář, ve kterém mě velice těší Tvůj názor. ;)

3 Yuki Yuki | 6. dubna 2013 v 21:25 | Reagovat

*_* Naproto úžasně napsané a promyšlené. Máš v sobě talent a cit pro psaní :3

4 Massacrew Massacrew | E-mail | Web | 6. dubna 2013 v 21:28 | Reagovat

[3]: Děkuji, zlatíčko. :) Ty máš rovnako stejný. ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama