Osude mám z tebe strach!

24. dubna 2013 v 19:53 | Kamča |  Proč zrovna já?
Ihned se mi vybavily dvě písně. Škwor - Mý slzy neuvidíš, pak Tomáš Klus - Pánu bohu do oken. Ovšem já raději ten první soudek vychlazeného piva, takže nyní k tématu.

Nyní jsem přestěhovaná, mému milovanému tvorečku se velice přitížilo, což mě trápí. Tohle téma mi byl čert dlužen. Konečně najdu dobrý vztah (nebo lepší) ke své osobě a najednou "proč zrovna já?". Trochu mi to připomíná "Pane bože za co?", ale o tom jindy. ;) Zkusím vám tedy napsat článek, který jen tak neuvidíte. Nýbrž motivační (v rámci možností) - společně s odpovědí.


Proč si vybrat právě mne?

Mé jméno není až tak důležité, jelikož Vám dává akorát možnost si na mě dát jakousi pomyslnou nálepku, dle které byste si mě pamatovali. Vynechám tedy možnost oznámkování hned na začátku mé práce.

Důvodem, proč bych chtěla pracovat právě s Vámi, milý pane docente, je to, že mi je Vaše práce velice blízká. Jste můj největší psychologický vzor, díky kterému jsem změnila názory jiných lidí na špatné vzpomínky. Důležité je uvědomění si těch dobrých, protože z každé špatné věci může koukat i nějaká pozitivní část. Uvedu příklad: "Nemáme vůbec žádné peníze, ale musíme zaplatit to, to, koupit to a to". Daleko lepší pohled na danou situaci by bylo: "Koupili jsme to a to, ještě nám zbývá doplatit dvě složenky a bude to vše hotové, skvělý pocit". Přitom je to ta stejná situace, rozumíte? Zde se lidé škatulkují na optimisty a pesimisty.

Znovu si tedy kladu otázku - proč zrovna já? Myslím, že bych pro Vás byla vhodnou volbou, jelikož jsem spolehlivá, zodpovědná, nikdy nechodím pozdě, vše dodržuji s naprostou přesností. Mezi mé zájmy patří pedagogika, psychologie, ale také počítače a umění. V budoucnu bych s potěšením studovala dvě vysoké školy a to právě psychologickou a pedagogickou. Předmětem, který bych chtěla vyučovat, by rozhodně byl český jazyk na základní, ale i střední škole. Netoužím pouze po jednom zaměstnání, kde pomalu ale jistě zestárnu, přála bych si, abych měla minimálně dvě nebo tři. Musím se přiznat, že nikdy neupřednostním kariéru před skutečními životními hodnotami jako je rodina a lidská úcta, čest, přátelství a dobré mravy.

Doufám, že na Vás tento dopis zapůsobil, ačkoliv jsem ho psala ve velké psychické tísni.

S pozdravem
Kamča Voděrová
Zde jste si mohli prohlédnout můj jakýsi dopis nejmenovanému českému psychologovi, kterého velice uznávám. Ovšem, že jsem neposlala konkrétně tento, ale jiný. Měla jsem zájem o praxi pod jeho křídly, jeho odpověď sice byla záporná kvůli nedostatku míst, ale jedna z vět mě skutečně potěšila.

"Pan docent XXX mne poprosil o odpověď, neboť je momentálně v zahraničí. Mnohokrát Vám děkuje za milou zpětnou vazbu a zdraví Vás"

Musím říct, že tato zpráva mě skutečně zahřála u sdce. :)Tento chaoticky napsaný článek vám měl ukázat, že existuje jiný pohled na svět. Ani nevíte, čím vším jsem si prošla a nevyužívám větu "proč zase já/proč zrovna já?" k tomu, abych se sebelitovala. Zkusme se na to podívat trošku jinak, veseleji, uvidíte, že hned bude líp. :) Kdybych si nevěřila, jistě bych mu nedokázala napsat, nikdy bych neobdržela tento e-mail, a nebyla bych právě tam, kde teď jsem. Jen si musíme věřit, nelitovat se. Ano, jsem to já, kdo říká, že lítost nepotřebuji, kdybych po ní toužila, tak se mohu sebelitovat sama, ale je to jen čistý sarkasmus. Věřme v lepší zítřky. :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 all-is-magic all-is-magic | E-mail | Web | 24. dubna 2013 v 20:26 | Reagovat

Osude mám z tebe strach od ŠkWorů hraju na kytaru :DD

Takové články mám nejraději!! :) Připadá mi, že když mám dobrou náladu, všichni ostatní taky... že by to bylo tím jarem? :)

2 Massacrew Massacrew | E-mail | Web | 24. dubna 2013 v 20:53 | Reagovat

[1]: Mně se teď neuvěřitelně pokazil život, jako by se mě snažil zabít, vůbec nechápu, že mám v hlavě tolik optimismu. :D A píseň je to úžasná! :)

3 Jindra Jindra | 25. dubna 2013 v 0:21 | Reagovat

Třeba by nebylo špatné změnit přezdívku? Připomíná mi masakr, byť nevím, jak se to čte přesně. Třeba tím přitahuješ k sobě samý masakr. Ale to je jen takový nápad, s realitou to asi nemá nic společné. A po přestěhování se situace nezlepšila?

4 Massacrew Massacrew | E-mail | Web | 27. dubna 2013 v 12:37 | Reagovat

[3]: No, sem tam jsem tady jako Kamča, sem tam mi to automaticky hodí Massacrew, všichni to vyslovují zkráceně jako [Mejsí]. :) Ano, po přestěhování se rodinná situace zlepšila, ačkoliv se mi pro změnu rozhodla rodina přítele pěkně zatopit a náš vztah sabotovat. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama