Tajemná V

17. února 2013 v 17:00 | Kamča |  Tajemná
Jejich kroky byly vůči přírodě velice těžké a nešetrné. Hledali pečlivě každý keř, každá zákoutí skal, kde bychom se před nimi mohli schovat. Posel smrti s nimi nebyl. To mělo prostý důvod - oni nám nešli dát varování, ale vzít život. Varování přinášela čarodějka, u které jsme se právě nacházeli. Stále jsme neznali východisko z této situace. Avšak uprostřed pozdního odpoledne se žena rozhodla, že přeci jen zkusí ještě více, než v co sama věří, co zná.

Vydali jsme se k místní řece. Je to spíše taková studánka nesplněných přání. Jenže v této krásné krajině? Šli jsme přes jakési žitné pole a po nádherné pěšice, prošli jsme menším lesíkem a uprostřed nalezli právě tuto studánku. Byla nádherná. Její okraje byly úžasně čiré, křišťálové, ale prostředek této vody byl tmavý a hluboký. Nešlo o zakalení, ale o množství přání, které v sobě odedávna nosívá. Cosi k ní zašeptala společně s mou zvolenou Ayou. Bože, prosím, ať ta kráska nezemře.

Země se zachvěla, doufali jsme, že je to dobré znamení. Chvíli se nedělo nic, ale pak se krása změnila v bezcitnost. Voda v potůčku tvořila kruhy, jako když se do ní hodí kámen. Jenže šla z ní také vroucí pára zvláštních barev. To jsem ještě v životě nikdy neviděl. Dost nás to všechny zaleklo. Naše zmatená pohledy mezi mnou a Ayou skončily u čarodějky. Ta sama nevěděla, co se děje. Pokusila se nás zachránit, ale místo toho se na nás asi valí příšerná zkáza.


Co se bude dít si můžete přečíst za nepatrný moment v dalším dílu. Jak jsem slíbila, za opožděný díl vám sem dám hned dva , ne-li tři. Doufám, že jste stále spokojeni s mým tajemným příběhem a opět se sem budete vracet, když už to píši. :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Soff* Soff* | Web | 22. května 2013 v 20:55 | Reagovat

!!! Tak tohle je podraz. VÍm, že jsem před minutou psala, že se mi líbí, jak máš krátké díly, ale tohle?! :D
To chce víc. Potřebuju se toho nabažit! :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama