Když se realita setká s iluzí

8. února 2013 v 19:00 | Kamča |  Realita
Znáte ten pocit, když váš život mění najednou směr a vy s tím nemůžete takřka ani hnout? Nebo se o to nepokoušíte. Nejprve si ujasněme, co je vlastně ta slečna, jenž nese jméno Realita.

Pravděpodobně je to již stará paní, která je občas nevrlá, občas úplně medová. Prostě a zkrátka - je to žena! Určitě to každý z nás musel někdy zažít. Buď na vlastní kůži, dámy, nebo jako oběť, pánové. Žena přijde domů, je nevrlá, co všechno zase musí udělat, co všechno se jí nelíbí. Jiný den přijde, snad jako kdyby měla milence nebo ji odneslo UFO a změnilo ji nalády, jako kdyby prošla testem pokusných králíků pana profesora Flegra. To je medová, sladší než cukr. A s realitou to není jinak. Možná realita někdy potřebuje někoho na odreagování od každodenního stereotypu, aby na nás "ubohé" lidstvo byla zase jednou hodná. Iluzi.

Její oblíbenou milenkou bývá iluze, jelikož je to vlastně její opak, její sen. Říká se, že protiklady se přitahují, ale také se říká, že to nemá dobré konce, když se jim to dovolí (Fajn, tohle říkám já). Iluze je v tomto případě jakási slečna, která umí pomotat hlavu nejen Realitě, ale i nám. (Tímto nenaznačuji žádný bisexuální nebo homosexuální vztah, tak si, prosím, děti, odpusťte nevhodné komentáře ;)) Je to takový náš sen, který nám připadá opravdový, reálný, prostě splněný. Jenže není. Je to jen taková nevinná lež, ze které když vystřízlivíme, uvědomíme si naši naivitu. Avšak mezi snem a iluzí je rozdíl, což doufám, že je jasné.

Inu rozhodla jsem se pro vás napsat pár takových pravidel (nebo zásad, na tom zase tak nezáleží) o Realitě a Iluzi.

  1. Realita není pouze jedna. Vždy si můžeme otevřít nové a nové brány do světa a je na nás, kterou si vybereme pro další kroky.
  2. Realita je mnohdy pouze pojem, který se stává skutečným dějem aktérů - nás.
  3. Iluzi si mnoho z nás neuvědomuje, jelikož si nechceme přiznat naše vlastní pochybení, raději to svádíme na nepravé sny, na lži, které nám svět poskytuje. Jenže chyba je jinde. Iluzi si vytváříme většinou sami.
  4. "On je ten pravý a ona je ta pravá" -- Je tohle iluze? Rozhodněte sami. Kolikrát jste se již probudili a zjistili, že jste ZASE s nepravým partnerem, či partnerkou.
  5. "Bude to dobré" -- věta, kterou bytostně nesnáším, protože ji poslouchám roky a zatím to dobré tedy vážně není. Možná je i tohle nevinná lež, která nám měla pomoci, až se z ní nestane Realita, ale přejde do Iluze.
  6. Realita se s Iluzí střídá jako roční období. Jednou si říkáme "to snad není pravda", pravda to je, jednou zase dojde na chvíli, kdy si říkáme "to se mi snad jen zdá" a opak je pravdou - To je realita.
  7. Ať chceme, či nechceme, svět se kolem nás mění. Poslední dobou se nejčastěji mele téma Realita versus Virtuální realita. Nechme tohohle boje, protože mediální svět je zde více než náš reálný. Zkusme se tedy poohlídnout po jiné bráně.
  8. Pokud se vám nelíbí realita, ve které žijete, jednoduše ji změňte. Pak se ale nedivte, že slýcháte větu "Změnil/a jsi se" čím dál tím častěji a musíte si najít i jinou sortu lidí. Hold - vše chce svou oběť a bere si ji sám život. Vezme si to, nač jsme my takřka zapomněli, co on sám nikdy neměl. Pak si uvědomíme, jak moc jsme ji/ho milovali, jenže - jiná realita, jiný svět, cesta zpátky je trnitá, ale cesta k novým branám je posypaná cukrem.    Myslím, že jsem napsala tentokrát většinu svých myšlenek o realitě do článku, tudíž k závěru vám to mohu pouze zrekapitulovat. :) Realita může být někdy bolestná, může vám vzít někoho, na kom vám skutečně záleželo, ale doopravdy se její chování mění jako ženské hormony. Aby si chlapi nemysleli, že jsem nějaká feministka, když tvrdím, že realita je žena, zároveň i iluze se zdá býti ženou, chci vám znovu říct, že tady ženám zrovna moc nelichotím, ale spíše říkám pravdu, jenž ženy nedokáží kolikrát ani přiznat. Máte blbý den v práci? Promluvte si o tom s někým. Třeba s partnerem. Je důležité, aby dva lidé spolu komunikovali a vycházeli si vstříc, jinak se nemůžeme divit, že procento rozvodů stoupá. Dělejte kompromisy, neustupujte věčně, to ne, ale chovejte se jako lidi, protože jimi byste skutečně měli být, a realita se vám odvděčí vším, co chcete dokázat, jelikož vy jste pánem této ženy. Zkroťte ji jako bylo ve Zkrocení zlé ženy. Kdo je zlý na zlo, nemůže vyhrát, ale spřátelit se. Kdo je zlý na dobro, nebudou nikdy na blízku, když jich bude potřeba. Proto se chovejme tak, abychom druhé nezraňovali, protože vždy se může říct, že za 80 % našeho neštěstí mohou právě lidé v okolí. Neděláte realitu jen sobě, ale to štěstí dáváte bohužel i vašemu okolí, kterým jste obklopeni. Tak nemysleme jen sami na sebe a dejme najevo úctu, radost, vztek, vše. Ale nezapomínejme, kým jsme. Děkuji za pozornost při tomto článku a za případné komentáře. :)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 hagridihratkysestiflercimcapem hagridihratkysestiflercimcapem | Web | 8. února 2013 v 20:31 | Reagovat

ano, znám :)

2 Martin Martin | Web | 8. února 2013 v 20:41 | Reagovat

Zajímave pojetí a především pár myšlenek nad kterýma se dá zamyslet :-)) . V každém případě, čemu budeme chtít uvěřit a následně uvěříme, tak se promítne do té naší reality. Osobně si myslím, že nám nikdo nemůže zasáhnout do subjektivní reality pokud mu to nedovolíme..

3 Emily [from T&M] Emily [from T&M] | Web | 8. února 2013 v 20:59 | Reagovat

Pááni. Úžasný článek, úžasně napsané, úžasný blog. Prostě dokonalé.:)

4 Massacrew Massacrew | E-mail | Web | 9. února 2013 v 9:04 | Reagovat

[2]: Také jsem toho názoru. Myslím si, že bychom si měli zdokonalovat nynější realitu k "dokonalosti" a neutíkat neustále do jiného světa. A děkuji. ;)

[3]: Och, děkuji, děkuji. :) Úžasný komentář. ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama