21. století

20. února 2013 v 19:46 | Kamča |  Problémy 21. století
Drazí,

rozhodla jsem se napsat "jakýs takýs" článek. (Zvláštní nářečí, což?)

Nejprve musím říct, že mě tohle téma překvapilo. Možná to bude tím, že jsem se tentokrát nepodívala na téma.blog.cz včas a zjistila až výsledek hlasování. Jediné, co mi na tomto tématu vadí, je to, že je celkem pesimistické. PROBLÉMY 21. století, přiznejme si, kdo chce slyšet o problémech? Každý má ty své a mít starosti ještě s problémy jiných lidí je doopravdy nádherná možnost, která se neodmítá, že? (Sarkasmus pro nechápající, pro chápající bod na účet ;))

Ale tak tedy dejme se do práce. Pod pojmem "Problémy 21. století" si představím například lásku na první pohled. Všechna dítka, jenž si vypráví o svých vztazích, že to byla doopravdy "láska na první pohled", jsou vlastně celkem povrchní. Jelikož biologie společně v závěsu s chemií na to má vzorec (tedy na zamilovanost). Ano, chemický vzorec zamilovanosti bych přiřkla klidně i k té lásce na první pohled, je povrchní. Ale jakmile by se mělo jednat o větší známost, nastupuje biologie. Pro mnohé je problémem právě tohle. Láska a Láska číslo dvě.

Dalším problémem mimo vztahy bych viděla lidské chování. Mozek vyhodnocuje naše činy na tři způsoby. Nebo tedy udává 3 důvody, proč takhle činil. Prvním je strach, druhým jsou obavy a třetím je přání. Řekla bych, že na tom je něco pravdy. Alespoň takto to píšou v Psychodynamické psychoterapii. Tudíž naše jednání ospravedlňuje vzorec v naší hlavě. Nemáme přítelkyni/přítele, protože máme obavy, že zklameme, strach, že budeme ublížení, ale zároveň je naším velkým přáním ji/ho mít. Řekla bych, že málo z nás dokáže vnímat jiné aspekty než strach, obavy, přání. Bohužel pro lidstvo, vnímáme to pesimisticky. MÁM STRACH, že zklamu, BOJÍM SE, že budu zklamaný, CHCI ... Brala bych to spíše obráceně. Mým snem je mít vztah, tak si to splním, pokud je tam strach, ukažme mu, že my jsme silnější, zvláště, když jsme šťastní z naplnění našich snů.

Nebudu ani zmiňovat další problém - virtuální svět (Facebook - nebo v překladu do lidovějšího jazyka: Fejsbůk). To je snad jasné. Ten, kdo ho neumí ovládat a nakládat s ním správně, neměl by ho mít moc brzy. Ale co je moc brzy, že? Nyní je velkým problémem dětství. Všichni si myslí, že jsou vyspělí, když mají sex pod 15, alkohol též (i jiné omamné látky), to je podle mě největší problém. Děti, které mají být naší budoucností, jsou spíše naší ponorkovou nemocí.


Toto byl můj pesimistický článek, ve kterém si asi jen na něco stěžuji, stále jsem k něčemu kritická. Ale upřímně - co čekáte? PROBLÉMY 21. století budou mít snad hezké články? Ano, zní to velice vyspěle, že konečně se probudili starší jedinci, jenže nikdo vám nenapíše článek, ve kterém napíše, že problémem jsou právě ty problémy - pohled na svět. Naši předci měli jiné problémy - jak obstarat jídlo, zda-li se muž, hlava rodiny, vrátí z války zdravý a v pořádku. Nyní jsou ty problémy vážně absurdní. Ano, já dobu války nezažila, ale připadá mi, že mnozí z nás ani nevědí, že nějaké války byly, když takto vidí svět.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Edvín Všetečný Edvín Všetečný | 20. února 2013 v 21:45 | Reagovat

aha, tak takhle vypadá kvalitní bloger, júúú ;)

2 Massacrew Massacrew | E-mail | Web | 21. února 2013 v 12:01 | Reagovat

[1]: Raději si hlídej gramatiku, i Jů a Hele by Ti poradili, jak se to píše. ;)

3 Edvín Všetečný Edvín Všetečný | 21. února 2013 v 20:35 | Reagovat

Na druhou třídu solidní stěr :) Od Masakru by člověk čekal raketu a ono takové roztomilé nic s umělým nadhledem. Máš navíc ty studentko právní administrativy! Fandíme studentům! Víc administrativy! Napíšu ti maila, spolu to zvládneme! :-****

4 Edvín Všetečný Edvín Všetečný | 21. února 2013 v 20:36 | Reagovat

Mám tam chybu :´-/

5 Massacrew Massacrew | E-mail | Web | 22. února 2013 v 10:04 | Reagovat

[3]: Ano, mám na víc - neměla bych se zaobírat někým, kdo nedokáže připustit, že by mohl napsat lepší článek. Neboj se, zrovna Ty mě netrápíš.

[4]: Co se chyby týče - je mi Tě líto.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama