Tajemná III

21. ledna 2013 v 11:54 | Kamča |  Tajemná
Uplynulo pár dní a jeho vojsko nepřicházelo. Byl klid před bouří. Staral jsem se o tutu mladou dívku, poznával ji a postupem času jsem zjišťoval i důvody jejího oslabení. Tím myslím tu scénu s králem. Odůvodnila mi vše, nač jsem se zeptal, a nic nebylo v rozporu s normálním smýšlením lidí. Král je prostě šlechta, která musí mít něco víc. Co vlastně bylo příčinou, že se vkradla na královské panství, mohu prozradit. Ona sama je totiž dcerou jiného krále, který ji chtěl za toho našeho provdat. Nechtěla mít svatbu bez lásky, dotek bez něhy, tudíž se ho pokusila sesadit. To je hrozné slovo. Spíše se mu snažila vysvětlit její situaci a jeho poddaní si to přebrali jinak. Proč ovšem přišel Posel smrti a zvěstoval její úmrtí, to sama neví. A jelikož ani ona sama netušila, oč šlo, rozhodli jsme se jednat. Nemůže ji přeci zabít a ani neudat důvody.

Vyšli jsme ven z mé komůrky a vydali se na cestu do neznáma. Procházeli jsme hluboké lesy, stlali si na trávě pod vysokými stromy, skotačili na louce, snažili se živit z toho, co jsme cestou našli. Nestali se z nás žebráci, ale byli jsme spíše poutníci. Byla to daleká cesta, která nás čekala. Ještě spousta kilometrů před námi. Procházeli jsme kolem mohutných skal, šplhali po jejich stěnách na samotný vrchol, abychom se mohli dostat na druhou stranu hranic této země. Nakonec jsme se dostali až do Země utajené. Mnozí ji doopravdy neznali, nevěřilí v její existenci, proto se tam nikdo nevydal dobré 3 staletí. Je velice těžké se sem dostat, jelikož nikdo neví, kde leží, nenachází se na světě člověk, který by vám dokázal říct její souřadnice, popsat její krásu, či trnitou ohnivost. Stáli jsme ještě stále na vrcholku skal a rozhlíželi se na nádhernou krajinou, která nás vítala. Možná proto je zapovězená, aby nebyla poničena. Podívali jsme se na sebe a já věděl, že nás čeká velká zkouška, ale tato žena přežije. Sestoupili jsme ze skály přímo na nádhernou louku plnou vysoké trávy a neznámých barevných květin. Vše je tu tak nové, neobjevené. V našem kraji nic z toho nenajdete, nazval bych to jako zemi Fantazie.

Získali jsme zde mnoho zkušeností, také jsme poznali nepoznané. Až jsme narazili na chaloupku, kterou jsme hledali. Jako psi jsme věrně oddáni víře v život pronásledovali naše touhy a sny. Podařilo se. Narazili jsme po mnoha procestovalých dních na jakousi chatrč, hezky upravenou. Nebyla z perníku, jako o které mi vyprávěla babička, když jsem byl ještě malý. Byla to dřevěná roubenka plná barev. Mrkli jsme na sebe a vydali se na posledních pár kroků po její pěšince. Došli jsme ke dveřím a zaťukali. Tady nás má čekat spása a odpuštění. Chvíli se nedělo nic a dveře se ani nepohnuly, ale po chvilce jsme za nimi slyšeli kroky blížící se k otevření do ráje. Pro nás to byla nepopsatelná chvíle očekávání, radosti a odpuštění. V posledních pár vteřinách jsme doufali, že se tak i stane.Pokračování BUDE!! :) Pište si o něj do komentářů, pokud o něj někdo stojí. Co se skrývá za nádherným světem, jenž se skrývá před lidskou civilizací se můžete dozvědět v dalším článku. Doufám, že se vám pokračování plné radosti a mých vlasních pocitů líbilo, protože se do toho vždy snažím dát část svého srdce a mého smýšlení (a také mou pozornost při hodině). :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 pukina pukina | E-mail | Web | 23. ledna 2013 v 22:50 | Reagovat

Čauky, tak zatím to vypadá, že píšeš jen pro mě:) Ale nevadí, piš dál, určitě se časem někdo ke čtení přidá.

2 Kamča Kamča | E-mail | Web | 24. ledna 2013 v 6:46 | Reagovat

[1]: No, skoro. :) Pak to čte mamka s přítelem, ale z blogerek jsi jediná, to je pravda. :( Snad se přidají. :)

3 Soff* Soff* | Web | 22. května 2013 v 20:47 | Reagovat

Já se teda přidávám všemi deseti! :) Baví mě to, jak popisuješ krajinu. Zdá se, že tvé hodiny jsou vážně nudné! :D
Jenom (nevím proč) , mi přijde takové dobré, že stihneš vmáčknout tolik děje do takového krátkého článku. (Já bych se s tím psala do halleluah.) Takže jdu zase na další! :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama