Oheň, voda, vítr a já

7. ledna 2013 v 12:09 | Žužu |  Živly
Když jsem slyšela poprvé tohle téma, říkala jsem si "bože, co na to mám napsat?", avšak při druhém pokusu jsem celkem zajásala. Tak tedy - kochejte se mou povídkou. (Pochopitelně v rámci ironie)

Inu, šel jsem se projít. Zem pode mnou byla celá rozpálená, až začala černat vysokou teplotou. Mé maličké a jemné nožičky provokovaly každé stéblo trávy, každé zrnko písku, na které jsem šlápl. Proč jen vše, nač sáhnu, musí lehnout popelem? Ale mám přátele, kteří mají daleko silnější žár. Takový požár například. Chudák, jakmile se podívá na nějaké stavení, chytí a hasiči mají co dělat, aby jeho smutek zničili. Mnozí si myslí, že oheň je dobrý pomocník, ale špatný pán. Je to možná pravda. Když je lidem zima, pomohu. Když chtějí odehnat divokou šelmu, také jsem nápomocný. Jakmile se jdu projít sám, nedopadne to dobře. Kde pak je má kamarádka voda?

Jezero, pusť mě projít, prosím. Můj kamarád čeká, měla bych zničit, co on napáchal za škody. Avšak vlnky vody jen trošičku vyšplouchly. Mé pokusy o to, abych se dostala ven ze spárů velkého množství vody, byly zmařeny. Ohníčku, vydrž! Hlavně doufám, že dnes bude bezvětří.

Ššššššššš. Hučela meluzína do oken. Nejsme zrovna přátelé. Já jsem neslyšitelný a mrštný, jenže ona? Tse. Pořád jen dělá rámus a straší malé děti. To já ne. Já jen moc rád podporuji škody. Nejsem zlý, jen si libuji v neštěstích druhých. To snad ze mě nedělá špatný živel, ne? Kam asi šel? Ahááá, támhle je, už ho cítím.

Stojím na rozcestí u řeky a dívám se na nebe. Je tak hezky chladné. Kéž kdybych měl přátele. Všechny, jenž jsem měl, jsem bohužel zapálil a neuhasil. Cítím něco nakalého. Vítr přichází. Ach ne! To bude zase nadělení. Stojím tu já sám, jsem tu proti větru, který mě chce roznést do dalekého okolí. Ale co to slyším? Vedle mě je voda! Třeba to nebude až takové neštěstí. Dnes ne, prosím!

Chachacha!!! Koho to tu máme?!!! - Fouknu a oheň je rázem větší. - Co si takhle rozhodnout, kdo může vládnout tomuto světu? Hmm? Pánem nemůže být každý. Pánem může být jen jeden z nás!!

Ale kuš, odkud jsi přišel! Vždyť tohle nemůžeš! Ubližovat lidem, zvířatům, ubližovat nám. Víš, kolik kapek vody musí zemřít, aby uhasilo, co Ty způsobíš? Nech plamínek projít a zapomeň na ničení přírody!


Stáli tu všichni. A začali proti sobě bojovat živly, které každý ovládá. Voda hasila, co vítr způsobil. Vítr se pokoušel všechno rozfoukat, aby na Zemi zavládl chaos a vše shořelo. Jen smutný plamen vody nebojoval. Nechával se do nekonečna hasit, rozfoukávat, hasit, rozfoukávat. Nakonec vše dobře dopadlo - přišel člověk, který dokázal vzít vodu do nádob a oheň uhasit. Bohužel tento plamínek zemřel a stal se černou skvrnkou na uhořelé trávě. Voda zahynula s ním, když jí oheň spálil. A vítr? Odplál kdo ví kam a již se tu neukázal.


Chtěla jsem tímto nepovedeným útvarem říci, že ne každý je zlý, ačkoliv zlo působí. Někdo může mít vady na kráse, někdo vady na inteligenci. Ale nic z toho z nás nedělá člověka, jenž má právo se povyšovat. Ačkoliv existují lidé, jenž vidí sebe jako hlavní aktéry snad celého světa, tak to neznamená, že jimi jsou. Každý může být hlavním, aniž by se o to nějak snažil. Stačí, když budete vidět dobro a dobro si vás najde. Ačkoliv děláte něco, co druzí odsuzují, co nenávidí, co je děsí, tak můžete kdykoliv přijít a tento oheň nenávisti postupně začít hasit. Živel nejsou jen tyto tři faktory, ale i my - lidé. Můžeme být živelní, tak nezapomínejte, že pánem tohoto světa nemůže být každý, ale nikdo nemá právo jim být jediný. Vždy to můžete být právě vy. :)
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Bay Maceas Bay Maceas | 7. ledna 2013 v 12:18 | Reagovat

za aký čas si to napísala? :O
veľmi dobré, na to, na akú tému to muselo byť napísané. :)

2 Nishanath Nishanath | Web | 7. ledna 2013 v 13:01 | Reagovat

je to super :)

3 Chokina Chokina | Web | 7. ledna 2013 v 13:08 | Reagovat

Je to moc pekné, mne to TT teda nevyhovuje. :D
No a čo sa týka toho, že si na spodok napísala, čo si tým chcela povedať, je famózne, aké ponaučenie si do toho vedela vložiť. :D Fakt krásne, k zamysleniu.

4 kapkapovidek kapkapovidek | 7. ledna 2013 v 15:48 | Reagovat

ja tu uplně super napsané dobré téma =)

5 Žužu Žužu | E-mail | Web | 7. ledna 2013 v 16:13 | Reagovat

[1]: Ahojky, napsala jsem to asi za 10 minut, než mi zazvonilo na konec hodiny. :) A mělo to být na téma: Živly. Moc děkuji. :)

[2]: Díky. :))

[3]: No, já nevěděla co, ale měla jsem volných 10 minut v hodině, tak jsem se o něco pokusila. :) Och, děkuji mnohokrát. :) Nečekala jsem tolik ohlasů.:)

[4]: Díííky! :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama