Nightwish

30. ledna 2013 v 14:46 | Kamča |  Recenze
Jelikož nejsem příznivcem Nightwish, nikdy je nebudu mít zrovna v kladném názoru. Pokud někdo jede na festival, počítám, že za super kapelou, ale když mi jeden mladý chlapec řekl, že jel za Nightwish, tak jsem nějak ztrácela chuť dozvědět se více. Nemám předsudky, ale spíše je to můj osobní postoj. Mám totiž velice ráda metal. A celkem bolí, když zjišťuji, že na Nightwish začínají snad všichni "diskanti, technaři, elektrikáři", kteří chtějí přejít k metalu. Proto neberu Nightwish zrovna za kvalitní kapelu, která je pro nás - narozené rockery. Ovšem, to, že přitahuje pozornost právě takových individuí, znamená, že na ní asi něco bude, ale proto bych jí spíše vytvořila nový žánr: Přecházející disco.

Přiznávám, dříve jsem sama tuto kapelu poslouchala celkem ráda. Ale já jsem ve svých 4 letech začínala na Metallice, nikoliv na ... Jak se vlastně jmenují Guru of Disco, Techno, Electro? Tímto nechci urážet žádný z hudebních stylů, ať si každý poslouchá, co chce, ale jsem trošku alergická, když mezi metalovou/rockovou/punkovou komunitou najdu někoho, kdo se tam dostal z Disca nebo Popu. :)

Takže děti - proč píšu tuhle recenzi. Dnes jsem čirou náhodou na nějakém zapadlém blogu našla písničku Nightwish - The Crow, The Owl and the dove. A musím říct, že jsem očekávala, že tam bude zase jen zpěv ženy, ale mužský by se tam hodil více. Tudíž mě velice nadchlo, když první zpíval muž!

No, éra Tarji Turuner již odzvonila - myslím, že jsem zahlédla v aplikaci na android 2.3.6. RockZone, že Tarja k nám letos hodlá přijet. Och, to bude. Tuto píseň již Tarja nenazpívala, jelikož je z předminulého roku. Tarja odešla v roce 2005, takže je to celkem logické.


Přeji všem příjemný začátek s metalem, rockem, punkem etc., také se omlouvám za to, že jsem tak na straně temného stylu, nečekám, že zrovna vyznavači žůžových řad mi sem napíší nějaké lichotivé komentáře.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama