Leden 2013

Kdesi v temných končinách škol

31. ledna 2013 v 22:01 | Kamča |  Stalo se
  1. Inu stalo se, že jsem jednoho krásného lednového dne přišla do školy. Bylo to minulý rok, těsně před vysvědčením. Vlastně tomu je zhruba rok a týden. Měli jsme tělocvik, ale jak to tak bývá, cvičilo nás tedy z necelých 30 doopravdy hodně - zhruba 5. Tudíž jsme přemluvili našeho milého pana profesora, abychom šli do posilovny, a tak se staň!

  2. V posilovně šlo všechno suprově, pěkně jsem si zaposilovala prsní svalstvo, aby bylo pevné. Což jaksi stejně není vidět. (Alespoň dle mého názoru a úsudku) Nom, jelikož máme dvouhodinový tělocvik, tak jsme získali hodně času. Protože nemám ve třídě zrovna mnoho přátelských vztahů až na dva chlapce, tak jsem se bavila převážně s nimi. Na posledních pár minut jsme se vrátili do tělocvičny, kde mě ten jeden učil výkopy z bojového umění zvaného Taekwon-do.

  3. Protože ten druhý mužík zvaný 'Chym dělal také nějaké bojové umění - kdysi, tak jsem se mu chtěla předvést v celé své kráse. Rozeběhla jsem se tím nejrychlejším během, který jako astmatička dokáži ze sebe vydat a přímo u něj jsem hodlala krásně vykopnout s pevnou nohou jako skála. Jenže jsem se probudila v jeho náručí.

  4. No, po několika slovech "Kamčo, Kamčo, Kamčo, promiň", jsem si uvědomila, že to se mnou asi nebude tak slavné, jak jsem si představovala. "C-co se stalo?", opět jsem upadala do mdlob. Ach, co jsme to jen udělali. No, mysleli jsme si všichni, že mám zlomený nos, dokonce i profesorka, která mě měla učit následující hodinu. Čemu se divit, když jsem celou její výuku měla mokrý kapesník na nose. Poslala mě ihned do nemocnice.

  5. Po stém vysvětlování paní Růžence (to je naše sekretářka), že doopravdy rodiče ví, že mi něco je, že doopravdy to auto a muž čekající v něm je můj otec, jsem konečně dostala propustku a mohla jsem odejít ze školy. Hurá do nemocnice!

  6. Haha, tak jsem se objevila na nosním, ušním, krčním, kde mě můj otec vysadil a odjel. Zjištění, že je to celé zavřené a přesunuté na Bulovku, mě doopravdy velice uklidnilo. Šla jsem tedy k chirurgovi hned vedle, kterého mi odpřísáhla máma. Čekám tři hodiny. Vystřídalo se tam asi 50 důchodců, jenže já neměla sílu to počítat přesně. Také jsem přitom přišla na to, proč důchodci chodí všude první na řadu - především v lékařském odvětví. Jelikož lékaři nechtějí mít potom místo čekárny márnici. No, to bylo jen na odlehčení. Neustále jsem bloudila v bezvědomí. Dostávám se na řadu, konečně! Popisuji své příznaky, co se stalo, vše nějak zmateně vysvětluji. "Ale my zde vyšetřujeme konečníky, jen jsme to zapomněli změnit na nástěnce" - o takové vyšetření jsem vskutku nestála. Poslali mě s doporučením kam jinam než na Bulovku.

  7. Drahý otče, prosím. Haha, po ukecání jeho kamarádem mě tam skutečně odvezl. Ale jim se moje příčina bolesti nezdála až moc dobrá, asi. Jelikož mě poslali na RTG páteře (po několika hodinách zkoumání RTG nosu a hlavy). Tak fajn, mám za sebou vyšetření páteře, otřesu mozku, až na ten hloupý nos. Odcházím úplně vyčerpaná s tím, že mám zlomenou páteř, což bylo důvodem neustálého bezvědomí a nevolnosti. Super vědět, takže až příště půjdu opět do nemocnice, dobře si rozmyslím, zda tam jdu s ušima (což bylo tohle úterý - poslali mě na RTG páteře, opět!!), nebo s tou mojí napřímenou páteří.


Děkuji, že jste přežili čtení tak nudného článku. :) Doufám, že vás alespoň trošku pobavila má nešikovnost, skrytý nevtipný humor a mé neštěstí. :) Tak dávejte na sebe pozor, já si jdu opět léčit páteř - za jeden kalendářní rok už asi po čtvrté. Super.

Hell or Devil's boilers

30. ledna 2013 v 18:40 | Kamča |  Originál
I'm going from hell
to devil's boliers.
I don't know,
what is wrong.

Hell is boiling,
but I don't forget
as you smiling.

Hey, you,
I remember your name,
please, you come.
I remember, what I can.
Please, you come.

Devil's messenger
is even worse
than death itself,
which is the worst.

Pull me out of here.
Pull me out!
I don't want to be here.
I don't want to be forgotten.
Pull me out!

Game of Thrones - Khaleesi

30. ledna 2013 v 17:09 | Kamča |  Kresba
Zdravíčko,

vkládám Vám sem svůj pokus o portrét jedné z postav mého oblíbeného seriálu Game of Thrones.

Ovšem, kdo seriál zná, tak ví, jak daná herečka vypadá. Velice světlé vlasy a nevinný vzhled. :) Přítel říká, že jí jsem podobná, ale podle mě je ona daleko krásnější.

Doufám, že se vám můj pokus bude líbit a uslyším nějakou odezvu. :)Jinak se chci omluvit za to, jak je obrázek otočený. :) Linuxy mi to odmítají otočit, když už to otočí, blog to nepřijme. :) Pro plnou velikost klikněte pravým tlačítkem myši -> Otevřít obrázek na nové kartě (záleží na prohlížeči). :)

Autorčin portrét

30. ledna 2013 v 17:08 | Kamča |  Kresba
Jelikož nejspíše ani 1 % z vás neví, jak vypadá autorka tohoto blogu, mohu vám sem nahrát svůj autoportrét. :) Kreslila jsem ho včera a netrvalo to ani hodinu (myslím). Na fotografii ještě nejsou doladěny detaily, ale je to jen pro vaši představu. Svou fotografii sem nahraji, až se blog dá více do provozu. :)


Kurt Cobain

30. ledna 2013 v 17:02 | Kamča |  Kresba
Drazí čtenáři,

jelikož jsem se po dlouhé době ocitla na počítači mé mamky, kde se nachází pár mých fotek a obrázků, rozhodla jsem se, že toho využiji a postupně vám sem některé vložím. :) Začínám s (již bohužel zemřelým) Kurtem Cobainem, jenž působil v kapele Nirvana. :) Bohužel zemřel, ještě než jsem se narodila, tudíž jsem neměla možnost, vidět jeho suprový výstup. Jeho zpěv mě naprosto uchvátil především tím, že při vystoupení se téměř nepohnul, nebyl tak živelný. Je v tom cítit veškerá bolest.

Snad se vám bude obrázek líbit, když tak budu ráda, když zanecháte komentáře. :)

Pár vteřin . . .

30. ledna 2013 v 16:54 | Kamča
Drazí, milí a rozmilí (ovšem zdravím i mrzuté a zlé),

zde je zhruba přes rok staré video, jenž obsahuje jen pár vteřin z jednoho díla. Je mi líto, že nemohlo být delší (vybitá baterie), ale zase vás nebudu týrat svým antitalentem dlouho. Příště vám nahraji mé skladby, bohužel nevím, jestli se ještě někde nacházejí. :D


Fantazie . . .

30. ledna 2013 v 16:45 | Kamča |  Kreslím, skládám, natáčím
Zde se nachází rozdělení mých rádoby "děl". :)

Můžete si jen vybrat, jelikož ráda kreslím, hraji na hudební nástroje, zpívám - ale to sem asi nedám, točím videa, snažím se vytvářet různé RPG hry (raději bych MMO/RPG, ale to je jaksi složitější), dělám všemožné hlouposti, nehlouposti, kterými ztrácím, i získávám čas. :)

Takže stačí jen kliknout. ;)


Spamujte, děti, spamujte . . .

30. ledna 2013 v 16:37 | Kamča |  Reklamy
Tak je zde článek, pod který si pište jakékoliv odkazy.

Původně jsem to sem dávat nechtěla, ale jedna poněkud vlezlá slečna si udělala reklamu pod mým článkem, že prý nenašla žádnou takovouhle možnost. Jelikož nechci mít spamy všude, tak tohle bude skvělé řešení - nebo dostačující. :)

Tak pište, pište, klikejte, klikejte.

Bože, za co?

30. ledna 2013 v 15:10 | Kamča
Touto modlitbou začíná třeba první reakce, když dostanete neplánovaný test z matematiky nebo naopak - opravený test. Ačkoliv mám na střední škole dvojku z tohoto lidmi nenáviděného předmětu, tak chci k tomuto tématu reagovat opět neobvyklým způsobem.

Moji první reakci na plyšové zvířátko si můžete přečíst v sekci: Téma Týdne -> Plyšový medvídek -> Medvědí kapela. Haha, tak to bychom měli. To byla povídka, jak jinak než o medvědí kapele. Pak jsem měla další články - stejně je naleznete ve stejné sekci, jen poslední název se liší. ;) Paní z plyše a Pani z Pryže. Nemohu říct, že je tohle můj poslední článek k tématu týdne, ale je pravda, že teď již na něj nebude čas. Zítra pravděpodobně půjdu po dlouhé době do školy, abych navštívila pana ředitele Lišku a pak tu bude rušno, že se na blog k tomuto tématu vyjádřím možná někdy o víkendu, ale už ho asi nechám dětem. :)

Tak tedy k všemocnému Bohovi. Nekleji tak úplně kvůli zvolenému tématu, jako kvůli tomu, jak se ho mnoho z nás ujalo. Celý den čekám na to, až se objeví článek, který nebude začínat "Plyšový medvídek - každý v dětství určitě nějakého měl" apod. Za pár dní se zase ukončí hlasování na další téma týdne. Já se jen modlím k Pánu Bohu, aby to nebylo téma Smutek, ke kterému mám až moc blízko. Ačkoliv mě nyní napadl článek, který by se naň dal pojmout. Vlastně jsem celkem ráda, že není moc dětských témat na příští týden. Proč jsem tolik rozhořčená tímto výběrem TT. Jelikož se nedá téměř objevit zajímavý blog, protože všechny začínají stejně. Na úvodní stránce vidíme zhruba první dvě věty článku, tudíž by bylo fajn, kdyby autor zaujal hned v samotném začátku, nejlépe prvním slovem. Ono - s tímhle tématem to asi moc dobře nejde.

Mrzí mě, že nemohu najít nějakého zajímavého autora jen proto, že děti převálcovaly dospělé. Také jsem viděla jednu slečnu, co se rozčilovala, že nějaká jiná žena napsala podobný článek na stejné téma. Bože, a co čekáte? Že ze sta tisíců lidí se nenajde druhý, který bude mít podobný nápad? Pak si nemáme stěžovat na ztrátu originality a kopírování, jelikož tady to originálně pojal jeden muž, jenž psal více méně o alkoholu a medvídka zmínil okrajově. Mrzí mě celá tahle situace a doufám, že příští týden bude plodnější pro nás všechny. :)

Nightwish

30. ledna 2013 v 14:46 | Kamča |  Recenze
Jelikož nejsem příznivcem Nightwish, nikdy je nebudu mít zrovna v kladném názoru. Pokud někdo jede na festival, počítám, že za super kapelou, ale když mi jeden mladý chlapec řekl, že jel za Nightwish, tak jsem nějak ztrácela chuť dozvědět se více. Nemám předsudky, ale spíše je to můj osobní postoj. Mám totiž velice ráda metal. A celkem bolí, když zjišťuji, že na Nightwish začínají snad všichni "diskanti, technaři, elektrikáři", kteří chtějí přejít k metalu. Proto neberu Nightwish zrovna za kvalitní kapelu, která je pro nás - narozené rockery. Ovšem, to, že přitahuje pozornost právě takových individuí, znamená, že na ní asi něco bude, ale proto bych jí spíše vytvořila nový žánr: Přecházející disco.

Přiznávám, dříve jsem sama tuto kapelu poslouchala celkem ráda. Ale já jsem ve svých 4 letech začínala na Metallice, nikoliv na ... Jak se vlastně jmenují Guru of Disco, Techno, Electro? Tímto nechci urážet žádný z hudebních stylů, ať si každý poslouchá, co chce, ale jsem trošku alergická, když mezi metalovou/rockovou/punkovou komunitou najdu někoho, kdo se tam dostal z Disca nebo Popu. :)

Takže děti - proč píšu tuhle recenzi. Dnes jsem čirou náhodou na nějakém zapadlém blogu našla písničku Nightwish - The Crow, The Owl and the dove. A musím říct, že jsem očekávala, že tam bude zase jen zpěv ženy, ale mužský by se tam hodil více. Tudíž mě velice nadchlo, když první zpíval muž!

No, éra Tarji Turuner již odzvonila - myslím, že jsem zahlédla v aplikaci na android 2.3.6. RockZone, že Tarja k nám letos hodlá přijet. Och, to bude. Tuto píseň již Tarja nenazpívala, jelikož je z předminulého roku. Tarja odešla v roce 2005, takže je to celkem logické.


Přeji všem příjemný začátek s metalem, rockem, punkem etc., také se omlouvám za to, že jsem tak na straně temného stylu, nečekám, že zrovna vyznavači žůžových řad mi sem napíší nějaké lichotivé komentáře.