Prosinec 2012

Vánoce, jak nemají nikdy být

28. prosince 2012 v 18:34 | Kamča |  Štědrý den

Období před Štědrým dnem . . .

Každý vyšiluje z toho, kde sehnat dárky, jak nejvíce ušetřit, aby nepřišel o vše, co má. Někdo zase umírá nevědomostí, co by se komu mohlo líbit, čím udělat druhé šťastné. Všichni v této zemi říkají: "Vánoce jsou přeci o tom, že je rodina spolu, o dárky nejde". Jasně. Hlavně, že spousta z nás šílí z toho, co dostane, co dá, nikdo nevyšiluje z toho, že budou jako rodina zase spolu a šťastní. Proč z toho také bláznit?

Štědrý den . . .

Tak dárky bychom měli zabalené, vybrané, máme snad vše, co jsme mohli získat v tomto hektickém období a světě samotném. Teď už jen čekat na večeři. Někdo celý den hladoví, ale zbytečně. Druzí zase od rána pojídají všemožné druhy cukroví a nikdo si neuvědomuje, o čem by Vánoce měly vlastně být. Hlavně, že známe jejich definici, že? Ale málo z ruás myslí na to, jak naplnit přesně tuhle část. Zamyslet se nad tím, možná bude svět krásnější a příjemnější.


Mé Vánoce, drazí přátelé, neproběhly vůběc pěkně. Samé hádky, 20. prosince jsem ztratila otce, 22. prosince jsem jela zachraňovat svého dědu, aby se vůbec probral, 23. prosince jsem pro změnu měla záchvat já a nemohu do této chvíle dýchat jako zdravý člověk. Na Štědrý den proběhlo hned několik hádek, ran. Vlastně jsme byli témeř sami. Společnost mi dělal brácha, ale je mu 19 let a neměl zájem zrovna slavit Vánoce, a mamka tudíž to proběhlo téměř jako každý jiný den. Ale snažila se nám mamka vytvořit tu nejhezčí atmosféru. Jen to nějak nevyšlo.

Doufám, že vaše Vánoce byly o něco lepší, příjemnější. Hlavně doufám, že snad mnozí pochopili tu správnou podstatu Vánoc a podařila se jim naplnit.

S tímto článkem vám přeji příjemné volno, pohodové prožití mezi svátky a šťastného silvestra a rok následující. :) Svět není jen černá a bílá, to my to z něj děláme. :)